18 citate geniale ale lui Robert De Niro

18 citate geniale ale lui Robert De Niro

Un om cu un talent și o carizmă senzațională. A jucat genial rolul celui mai mare mafiot în filmul ”The Godfather” și a adaugat 30 de kilograme pentru a juca în filmul ”Raging Bull”, un om de colecție, un om care și-a dedicat întreaga viață unei cariere actoricești de succes – Robert De Niro

4brain.ro a selectat 18 cele mai expresive citate ale lui Robert De Niro care ne vor face să descoperim sufletul talentatului actor dintr-o altă perspectivă.

1. Astăzi zămbesc chiar mai mult decăt în tinerețe, se pare că am început să judec oamenii mai lejer.
  2. Ceea ce prețuiesc cel mai mult în profesia mea este faptul că am posibilitatea să trăiesc viețile diferitor oameni și să nu plătesc nimic pentru asta.
  3. Talentul este în primul rănd capacitatea de a face alegerea corectă.
  4. Dacă Dumnezeu există, atunci am multe întrebări pentru El.
  5. Orice depresie trebuie tratată cu un zămbet: depresia va crede că eşti un idiot şi va pleca.
  6. Oamenii sunt foarte diferiți, în timp ce unii își consumă creierii pentru a inventa ceva cu adevărat nou și deosebit, alții se găndesc cum să facă din asta un bussines.
  7. Eu cred că munca unui regizor este ca cea a unui președinte, obiectivele sunt cam aceleași.
  8. Investițiile mari garantează și o calitate bună, mai ales în cinematogrfie.
  9. Pănă n-o să încerci, n-o să înțelegi! – iată ce le repet ades copiilor mei.
  10. Dacă scaunul e bun, atunci n-o să ai nevoie de prea mult timp pentru a te simți într-adevăr comod.
  11. Căteodată îi invidiez pe cei morți, ei au atăta timp liber...
  12. Am observat că, îmbătrănind, oamenii devin mult mai atenți.
  13. Cine n-a pus niciodată măna pe pensulă însemnă că nu și-a descoperit încă adevărata vocație.
  14. Dintotdeauna am preferat să nu am prea multe lucruri inutile, deoarece cu căt mai multe lucruri ai, cu atăt mai multă energie cheltuiești pentru ele.
  15. Fiecare cu adevărul său.
  16. în viață trebuie să te debarasezi de frică, totuși nu confunda curajul cu nebunia.
  17. Eu aș da totul pentru a putea distinge sfaturile bune de cele rele.
  18. E mult mai ușor să slăbești decăt să întinerești, totuși nimic nu e imposibil.

sursa: adme.ru

Recomandăm
Noi pe Facebook