15 citate inspirate ale lui Woody Allen

15 citate inspirate ale lui Woody Allen

Woody Allen este cunoscut ca cel mai excentric cineast ale timpului nostru. Nu apare niciodată la înmănarea premiilor, numele lui figurează adesea în diverse tabloid-uri, și ce să mai vorbim, filmele lui întotdeauna au ocupat un loc aparte în istoria cinematogrаfiei, deosebindu-se semnificativ de toate celelalte.

4brain a colectat cele mai tenace, pline de umor și satiră citate lui Allen, care îi dezvăluie identitatea extraordinară.

1.Soția mea nu dorește să se maturizeze! Cănd fac baie, îmi îneacă toate corabioarele.

2. Orice om e format din suflet și corp. Sufletul alege lucruri mărețe, gen poezia și filosofia, iar corpul vrea distracție. Eu optez pentru a doua varianta.

3.O, dacă Dumnezeul mi-ar da un semn clar! De exemplu, ar deschide un cont pe numele meu într-o bancă elvețiană.

4. Cred în ochiul atotvăzător, care ne privește de sus. Din păcate, e vorba de guvern.

5. Dacă dorești ca Dumnezeul să te ia în răs, spune-i planurile tale.

6. Cel mai frumos cuvănt din lume –  tumoarea curabilă.

7. Ce-ar fi dacă totul e o iluzie și nimic nu există cu adevărat? în acest caz, cu siguranta am plătit prea mult pentru covorul cela.

8. Oamenii se împart în cei buni și cei răi. Cei buni dorm mai bine, iar cei răi se bucura mai tare de orele libere din somn.

9. Urăsc realitatea. Dar spre marele meu regret, este singurul loc unde la prănz poți primi o friptură bună.

10. Am un ceas de aur minunat. Sunt mandru de el. Mi l-a văndut bunicul meu, cănd era pe patul de moarte.

11. Sex – e cel mai distractiv lucru din toate, pe care-l pot practica fără răs.

12. Mă conduc după reguli vechi. Cred că oamenii ar trebui să se căsătorească pentru toată viață, la fel cum porumbeii și catolicii.

13. Nu e destul că Dumnezeul nu există, dar încercați să găsiți și un instalator într-o sămbătă nelucratoare!

14. în Los Angeles gunoiul nu se mai arunca. Este procesat în show-uri de televiziune.

15. Nu bătrănețea este semnul cel mai sigur a maturității, ci capacitatea de a nu te pierde, trezindu-te pe o stradă aglomerată din centrul orașului și avănd doar lenjeria pe tine.

sursa: adme.ru

Recomandăm
Noi pe Facebook