14 bijuterii magice hand-made

Aceasta este una dintre poveștile de succes despre cum un hobby drăguț și distractiv a devenit o activitate de viață profitabilă.

Atunci când o persoană are suficientă imaginație și posibilitate, e chiar în măsură să transforme hobby-ul său într-o afacere, care să-i asigure un trai decent. Așa a procedat o domnișoară lituaniană care era  doar amatoare, acum a devenit proprietara propriului studio pentru producția bijuteriilor și accesoriilor lucrate manual. Într-o zi, a postat fotografii cu lucrările sale pe o pagină web, unde munca  i-a fost apreciată și instantaneu au urmat comenzi. Pentru a face față comenzilor imense care o năvălise,  a renunțat la slujba permanentă, ceea ce nu regretă, pentru că acum hobby ei favorit — să facă minuni, de altfel afacerea ei este numită — Some Magic (Ceva Magic).

"Am creat fiecare bijuterie cu intenția de a fermeca clienții, să-i inspir spre o altă lume — o lume de magie și frumusete, spune ea. — Fiecare inel, cercei, brățări, pandative, manifestă pasiunea mea pe care vreau să o împărtășesc celorlalți. Accesoriile mele sunt disponibile pentru toți, asta le face și mai speciale.

Cu o picătură, de praf de stele, bucăți de lună, fire din coama unui unicorn și desigur,  un pic de magie, transform visele în realitate, care nu trebuie ținute în mâinile tale, dar purtate."

Și are dreptate — aceste ornamente minunate sunt magice.

Pandativ cu păpădie

Colier "Sistemul Solar"

Cercei cu păpădie

Brățară cu imaginea unei frunze vii

Inel „Luna Plină”

Pandativ cu scoici